Hakkımızda

King Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş, 1953 yılında kurulduğunda Türkiye’de ilk termos üretimini gerçekleştirmiştir. 1974 yılında anonim şirkete dönüşmüş, 1985 yılından itibaren küçük ev aletleri üretimine ve ithalatına başlamış; dünyaca ünlü Zojirushi ve Phoenix markalarının Türkiye temsilciliklerini almıştır. Ayrıca aynı yıl, Alman TÜV/GS ve Avrupa Birliği CE kalite onay belgelerine sahip King markasını Türkiye piyasasına tanıtmıştır.


Bugün King Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş., King markası ile süpürge, gıda hazırlama, pişirme ve kızartma, içecek hazırlama, ütü, kişisel bakım ve diğer ev aletleri kategorilerinde 250’yi aşkın ürün çeşidi ile faaliyet göstermektedir.

King, 70 yılı aşkın süredir güvenilir kalite, uygun fiyat ve yılların deneyimi ile geleceğe ilerlerken, ürün yelpazesini daha da genişletmek ve her geçen gün daha yüksek müşteri memnuniyetine erişebilmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Sürekli büyüyen pazarlama, dağıtım ve servis ağı ile King, iç pazara ilaveten Azerbaycan, Gürcistan, Mısır, İran, Irak, Tunus, Cezayir ve Fas’ın da aralarında bulunduğu 56 ülke ve 5 kıtaya ihracat yapmaktadır.

 

Vizyon ve Misyon

Vizyonumuz, global üretim standartlarında hizmet veren; ürünlerini yenilikçi, lider ve tasarım felsefesiyle oluşturup, adil fiyat anlayışı ile müşterilerine sunan, Türkiye’nin önde gelen ev aletleri markası olmak.

Misyonumuz, ürünlerimizle yarattığımız yaşam tarzı ile farklılık gösterip, tüketicimiz tarafından en çok tercih edilen elektrikli ev aletleri markası olmak

 

Türkiye`de ilk ve tek 4 yıl Garanti King`de!

King, yenilikçilik ve sürdürülebilir büyüme hedefiyle tüm paydaşlarının memnuniyetini arttırmayı, hep daha kaliteli ürünler ve hizmetler sunmayı amaçlamaktadır.

Markamızı sektördeki diğer markalardan ayıran en önemli özellik, tüketicimize dört yıl garanti sözü vermemizdir. Tüm ürünlerimiz üretim öncesi, üretim esnasında ve sonrasında bir dizi kalite kontrolden geçirilir. Bu, 4 Yıl Garanti sözümüzün başlangıç noktası olur.